FESTİVAL KATILIM BİLGİLERİ


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/istkorofest.sansevfest.com/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 587
8. Festival için katılım bedeli 600,00 TL olarak belirlenmiştir.

Festivale katılmak isteyen koroların aşağıdaki bağlantıda bulunan BAŞVURU FORMU’nu  31 Ocak 2020 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Başvuruları onaylanan korolar, katılımlarının onaylandığı kendilerine bildirildikten sonraki 7 gün içinde festival katılım bedelini verilen banka hesabına ödemeleri gerekmektedir. 

 • Ödemeler için kullanılacak banka hesabı:
  Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği
  Türkiye İş Bankası İdealtepe Şubesi IBAN TR44 0006 4000 0011 1860 0038 99 
   
 • Katılım bedeline festivalin tüm performans + kendi korolarının özel performanslarının video kayıtları ek bedel ödemeksizin dahildir. 
 • Dikkat:  Banka ödemesinde koro isminin not düşülmesi ve başvuru formuna fatura bilgilerinin yazılması zorunludur. Firma (Adres, vergi no ve dairesi) / Kişi (Ad SoyadTC kimlik, Adres) 

Detayları Festival Şartnamesi’nde bulabilirsiniz.

Hesap bilgileri:

Dernek Adı
:
Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği
Adres
:
Bağdat Cad. Güvenir Sok. Onurtarmanbey Apt. No:26/1 – 34843 Maltepe / İSTANBUL
Banka Adı
:
Türkiye İş Bankası – İdealtepe Şubesi (1186)
Banka hesap no
:
0003899
IBAN no
:
TR44 0006 4000 0011 1860 0038 99


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/istkorofest.sansevfest.com/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 587

FESTİVALİN MİSYONU

Ülkemizde çoksesli koro müziği kültürünü yaygınlaştırmak.

FESTİVALİN AMAÇLARI

 1. Ülkemizde gelişmesini istediğimiz çoksesli koro müziğini özendirtmek ve yaygınlaştırmak.
 2. Çoksesli koro müziği eğitimi veren ve koro müziği yapan kurum/grupların sorumlu, şef, eğitmen ve katılımcılarını bir araya getirerek sosyal, kültürel ve mesleki bütünleşmeye ve bilgi alışverişine ortam hazırlamak.
 3. Koro müziğinin halk kitleleriyle buluşmasını sağlamak.
 4. Bestecilerimizin eserlerini korolarımız aracılığı ile evrensel çoksesli koro müziği repertuarına kazandırmak.
 5. Dünyadaki çoksesli müzik alanına köprü oluşturmak.
 6. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koro festival ve yarışmalarının çoğalmasını ve yaygınlaşmasını sağlamak.

FESTİVALİN KURALLARI

 1. Katılımcı koroların bu seneki onur bestecimiz Cemal Reşit REY’nın bir eserini seslendirmeleri hem olumlu bir jest olacak hem de besteci adına konulan ödül kategorisinde şans yaratacaktır.
 2. Her türlü çoksesli koro (Minik, Çocuk, Genç, Kadın, Erkek, Karma Korolar ile Vokal Gruplar) festivale katılabilir.
 3. Festivale eşlikli ya da acapella çok sesli eserler seslendiren korolar katılabilirler.
 4. Koroların sahnede kalma süreleri en az 10 en fazla 15 dakikadır. Bu süre içerisinde seslendirilecek eser sayısı koroların kapasite ve isteğine bağlıdır. Koroların süreye titizlikle uymaları ve süre aşımı yapmamaları katılımın önemli koşullarındandır.
 5. Festival Düzenleme Kurulu, gönderilen programların 15 dakikayı aşacağını öngörürse, parça sayısını azaltmak için koroya çağrı yapacak ve bu yönlendirme ışığında ilgili koro, parça sayısını, düzenleme kurulunun önerdiği sayıya göre yeniden düzenleyecektir.
 6. Koroların repertuarları evrensel ve ulusal çoksesli eserlerden oluşmalıdır.
 7. Korolar piyano dışında kullanacakları çalgıları kendileri temin edeceklerdir.
 8. Korolar prova, sahne performansı ve sıralama için kendilerine bildirilen programa uymak zorundadır.
 9. Korolar siyasi görüşleri simgeleyen bayrak, afiş, flama ve benzeri görsel malzeme kullanamaz, slogan atamaz, siyasi logo ve slogan basılı giysi kullanamaz.
 10. Korolar varsa kendi logo, isim veya okul flamalarını sahnede performans esnasında sergileyebilir. (Festival yönetiminin onayı dahilinde)

Performans Geri Bildirim Seansları

Bölümlerde sahne alan koroların şefleri/çalıştırıcıları ve yöneticileri bölüm sonundaki arada performanslarıyla ilgili olarak Jüri Onur Üyeleri ve Değerlendirme Kurulu Üyelerinden geri bildirim alabileceklerdir. Ancak bu seansa, başvuru formunda ilgili maddeyi işaretleyen şefler, çalıştırıcılar ve yöneticiler katılabilecektir. 

Performanslarının gelişmesi açısından bu değerlendirme seansı tüm korolar için çok önemli bir fırsat olacaktır. 

Not: Geri bildirim seansı için adı bildirilen şefin/çalıştırıcının sahne bölümünü izleyen arada TSKM’de bu toplantı için ayrılan salona gelmemesi durumunda seansa maalesef katılamayacaktır. 

KORO FESTİVAL KATILIM KATEGORİLERİ

 • Minikler Korosu (3 – 8 yaş)
 • Çocuk Korosu (6 – 14 yaş)
 • Gençlik Korosu (12 – 24 yaş)
 • Kadınlar Korosu (16 yaş +)
 • Erkekler Korosu (16 yaş +)
 • Karma Koro (Yaş sınırı yoktur)
 • Vokal Grup (4-12 kişi, Yaş sınırı yoktur)

 

Not: Kategoriler ve yaş sınırları, Türkiye’nin mevcut gerçekleri gözetilerek katılımı teşvik edecek biçimde saptanmıştır.

FESTİVALİN BAŞVURU KOŞULLARI

 1. Festivale katılmak isteyen koroların https://forms.gle/R72kFycGukG3MU7PA adresinde bulunan BAŞVURU FORMU’nu 31 Ocak 2020 tarihine doldurmaları gerekmektedir. Katılım kontenjan ile sınırlıdır. 
 2. Festival programı 20 Şubat 2020 tarihine kadar festival programı açıklanacaktır. 
 3. Başvuruları onaylanan korolar, katılımlarının onaylandığı kendilerine bildirildikten sonraki 7 gün içinde festival katılım bedeli olan 600,00 TL’yi verilen banka hesabına ödemeleri gerekmektedir.
  • Ödemeler için kullanılacak banka hesabı: SANSEV (Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği)’e ait Türkiye İş Bankası İdealtepe Şubesi IBAN TR44 0006 4000 0011 1860 0038 99
  • Katılım bedeline festivalin tüm performans + kendi korolarının özel performanslarının video kayıtları ek bedel ödemeksizin dahildir.
  • Dikkat: Banka ödemesinde koro isminin not düşülmesi ve başvuru formuna fatura bilgilerinin yazılması zorunludur. Firma (Adres, vergi no ve dairesi) / Kişi (Ad Soyad, TC kimlik, Adres)
 4. Festivale katılımı onaylanan koroların festival programı açıklandıktan sonra festivale katılmaktan vazgeçmeleri durumunda ödemeleri derneğe bağış olarak kabul edilecek olup başvuru ücretleri iade edilmeyecektir. 
 5. Koroların başvuru formunda iletişim (Telefon ve e-posta) bilgilerinin yanlışsız ve güncel olması gerekmektedir.
 6. Festival 07-08-09-10 Mayıs 2020 tarihlerinde İstanbul Maltepe Belediyesi – Prof. Türkan Saylan Kültür Merkezinde Kardelen-1 salonunda gerçekleşecektir. 
 7. Korolar konaklamalarını ve ulaşımlarını kendi olanaklarıyla sağlayacaklardır. İstenmesi durumunda İstanbul dışından gelen korolara otel, devlet/belediye misafirhaneleri, restoran iletişim bilgileri konusunda Festival Yönetimi öneri sunacaktır.  
 8. 8. Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali dahilinde düzenlenen tüm etkinliklerin fotoğraf, ses ve video kayıtlarının her türlü telif hakkı SANSEV Derneğine aittir. Festivalde kullanılan hiçbir materyal SANSEV Derneği’nin izni olmadan kullanılama

FESTİVAL TEŞVİK ÖDÜLLERİ

 1. Festivale katılan tüm koro üyelerine katılım belgeleri, şeflere plaketleri eğitimciler, sanatçılar, orkestra – koro şeflerinden oluşan müzik ustaları tarafından verilecektir.
 2. Katılımcı korolar Değerlendirme Kurulu tarafından birbirleri ile kıyaslanmaksızın kendi kategorilerinde, aşağıdaki dallarda değerlendirilecektir.
 • Caz Yorumlama
 • Çoksesli Halk Müziği Yorumlama
 • Diksiyon, Artikülasyon, Anlaşılırlık
 • Homojenlik
 • Entonasyon
 • Müzikalite
 • Program Zenginliği ve Çeşitlilik
 • Sahne Hakimiyeti ve Sahne Estetiği
 • Koro Şef Uyumu
 • Koro Çalgı Uyumu
 • Koro Solo Uyumu
 • Cemal Reşit REY eseri yorumlama
 • SANSEV Özendirme Ödülü
 • Sponsor ödülleri

(Not: Festival ödül kategorilerinde değişiklik olabilir.)

FESTİVALİN KAPANIŞI

 1. Çoksesli Müziğe Adanmış Yaşamlar (ÇMAY) Ödülü, ödül töreni 
 2. Festival ödül töreni ile sonlanır.  
 3. Etkinlik programı Nisan anın ilk haftası içinde duyurulacaktır. 
 4. Kapanış etkinliğine ve ödül törenine her koronun temsilcisinin katılması zorunludur.

Katılım koşulları ve bilgileri içeren şartnameyi buradan indirebilirsiniz.